Спорт і ФітнэсЛёгкая атлетыка

Кирдяпкина Анися Бясыровна - знакамітая спартсменка з Расіі

Кирдяпкина Анися Бясыровна з'яўляецца расійскай спартоўкай, якая прыняла ўдзел у мностве міжнародных турніраў. Яна заўсёды адрознівалася сваім упартасцю і дысцыплінай. Кирдяпкина з'яўляецца адной з самых знакамітых расіянак ў спартыўнай хадзе.

дзяцінства спартсменкі

Кирдяпкина Анися Бясыровна нарадзілася 23 кастрычніка 1989 гады ў Саранску, Мардовія. Там гэтая спартоўка і жыве на дадзены момант. У Мардовіі нарадзілася нямала знакамітых хадакоў, якія выйгравалі міжнародныя турніры. Гэты від спорту там карыстаецца вялікай папулярнасцю.

У раннім узросце Анися (тады яшчэ Корникова) пачала свой шлях у спартыўнай хадзе. Гэты від спорту па ступені відовішчнасці нічым не горш скачкоў або бегу. Дадзеная дысцыпліна ўваходзіць у праграму Алімпіяды. Дзяўчына трапіла ў гэты спорт у выніку цікавага выпадку. У дзевяцігадовым узросце юная Анися была са сваімі сябрамі ў лесе. Там дзеці сустрэлі знакамітага трэнера па спартовай хадзе Канстанціна Начаркина. Ён прапанаваў ім запісацца ў спартыўную секцыю, і яны пагадзіліся. Неўзабаве пасля гэтай падзеі ў лесе Кирдяпкина разам з таварышамі пачатку трэніроўкі ў секцыі па спартыўнай хадзе. Сябры практычна адразу адмовіліся хадзіць на заняткі, а Анися закахалася ў гэты від спорту і хацела дамагчыся высокіх спартыўных вынікаў.

Пачатак спартыўнай кар'еры і сустрэча з будучым мужам

Кирдяпкина Анися Бясыровна пачала выступаць на гарадскіх спаборніцтвах. Там яна заўсёды заваёўвала прызавыя месцы. Дзяўчына атрымлівала задавальненне ад выступаў і марыла паехаць на Алімпійскія гульні. У падлеткавыя гады Анися сустрэлася на спаборніцтвах з Сяргеем Кирдяпкиным, які таксама прафесійна займаўся спартыўнай хадзьбой. Ён валодаў вялікім талентам і быў значна тэхнічнасць сваіх аднагодкаў.

Толькі з часам дружба паміж імі перарасла ў адносіны. Пасля таго як ёй споўнілася 18 гадоў, закаханыя згулялі вяселле. Трэнеры вельмі баяліся, што Анися перастане выступаць у спартыўнай хадзе. Аднак іх асцярогі былі марнымі. Сямейнае жыццё спартсменкі станоўча адбілася на яе выступах. Першы поспех прыйшоў да Кирдяпкиной ў 2007 годзе. Кирдяпкина Анися Бясыровна паднялася на п'едэстал у зімовым чэмпіянаце Расіі, еўрапейскім чэмпіянаце і кубку Еўропы. Пасля гэтых перамог спартыўны свет стаў казаць пра яе як пра таленавітай спартсменцы. Анися на спаборніцтвах пераадольвала дыстанцыю ў 10 і 20 кіламетраў.

Сусветны рэкорд сярод юніёраў і дыскваліфікацыя спартсменкі

Анися Кирдяпкина паспяхова выступіла на Кубку Еўропы. Яна з першага разу заваявала медаль на гэтым прэстыжным міжнародным спаборніцтве. Затым у рамках IAAF Race Walking Challenge Final яна таксама паказала высокі вынік, але была толькі другі. Яе з невялікім адрывам апярэдзіла толькі Вольга Каніськінай. На гэтым турніры Анися выступала на дыстанцыі ў 20 кіламетраў. Ужо на наступным турніры гэтая спартсменка ўзяла рэванш у Каніськінай на зімовым першынстве.

Кирдяпкина Анися Бясыровна (нацыянальнасць ураджэнкі Мардовіі часта абмяркоўваецца яе заўзятарамі) на гэтым турніры ўстанавіла сусветны рэкорд сярод юніёраў. Затым у кар'еры Кирдяпкиной была дыскваліфікацыя па тэхнічных прычынах. Такога віду пакарання бываюць у гэтым выглядзе спорту даволі часта. Але для яе гэта было ў першы раз. Анися не ўпала духам, а наадварот, стала яшчэ больш старанна працаваць на трэніроўках.

працяг кар'еры

Пакаранне толькі матывавала Кирдяпкину і яна стала выступаць яшчэ лепш. У 2009 годзе яна паспяхова прайшла ў фінальную частку чэмпіянату свету. Але там гэтая спартсменка была толькі пятай. На гэтым сусветным першынстве таксама выступаў яе муж Сяргей Аляксандравіч Кирдяпкин на дыстанцыі ў 50 кіламетраў. Яго чэмпіёнскі заход адбыўся праз 5 дзён, пасля выступу Кирдяпкиной.

Пасля Анися паказала высокі ўзровень выступленняў на нацыянальным першынстве, а затым і на чэмпіянаце Еўропы. У 2011 годзе спартсменка ў чарговы раз удзельнічала на зімовым першынстве. Яна саступіла пераможцу за ўсё на адну секунду. У наступным годзе, нарэшце, спраўдзілася яе мара. Яна ўвайшла ў склад зборнай для ўдзелу на Алімпійскіх гульнях. Там Анися паказала добры вынік, але па выніках спаборніцтваў зноў заняла толькі пятае месца. Кирдяпкина не хавала свайго шкадавання.

Выступы на універсіядзе

На універсіядзе, якая праходзіла ў Казані, спартсменка даказала, што яна здольная выйграваць. Золата ў Казані падняло яе настрой пасля 5-га месца на Алімпіядзе. Пасля яна адправілася ў Маскву і прымала ўдзел на чэмпіянаце свету. Там яна ва ўпартай барацьбе заняла 2-е месца. Сяргей Аляксандравіч Кирдяпкин ўсяляк дапамагае сваёй жонцы дамагацца высокіх вынікаў. Ён дзеліцца з ёй сваім вопытам і настройвае на сур'ёзныя спаборніцтвы.

Кирдяпкина Анися, біяграфія якой склалася вельмі ўдала, стала адной з самых папулярных расійскіх спортменок ў спартыўнай хадзе дзякуючы сваёй працы і дысцыпліне. У сваёй кар'еры дзяўчына выйгравала або была прызёрам на прэстыжных спаборніцтвах. На дадзены момант паспяховая спартсменка працягвае сваю кар'еру.

Copyright © 2018 be.birmiss.com. Theme powered by WordPress.