Спорт і ФітнэсВодныя віды спорту

Узыходзячая зорка расійскага плавання Яўген Рылов: біяграфія і спартыўная кар'ера

Яўген Рылов, біяграфія якога прадстаўлена ў дадзеным артыкуле, па праве лічыцца ўзыходзячай зоркай расійскага плавання. 20-гадовы спартсмен з'яўляецца прызёрам Алімпійскіх гульняў і чэмпіянату свету, а таксама трохразовым пераможцам нацыянальнага першынства.

біяграфія спартсмена

Яўген Рылов з'явіўся на свет у верасні 1996 года ў горадзе Наватроіцк, які знаходзіцца ў Арэнбургскай вобласці.

З-за таго што яго бацька гуляў за розныя футбольныя каманды, сям'я часта змяняла месца жыхарства. Калі Яўгену было дзесяць гадоў, ён апынуўся ў падмаскоўным Фрязино, а потым у Бачным.

Першыя спартыўныя крокі

Упершыню будучага прызёра Алімпійскіх гульняў бацькі прывялі ў басейн па парадзе дактароў у шасцігадовым узросце. Практычна з першага заняткі Яўген Рылов вельмі моцна захапіўся плаваннем. Трэніроўкі праходзілі ў наватроіцкім басейне "Хваля", а першым настаўнікам юнага спартсмена стаў Шышанаў Андрэй Генадзевіч.

Пасля пераезду ў Маскоўскую вобласць заняткі не спыніліся. Новым месцам для трэніровак стаў аздараўленча-адукацыйны цэнтр "Дэльфін". Настаўнікамі Яўгена ў гэты час былі Гульнара Романадзе, а потым зноў Андрэй Шышанаў. Каронная дысцыпліна Рылов - плаванне на спіне на дыстанцыях у 100 і 200 метраў.

Першым спартовым поспехам стала прызавое месца на летняй Спартакіядзе сярод вучняў, якая праходзіць у 2011 годзе. Ва ўзросце 16 гадоў Яўген Рылов становіцца пераможцам і прызёрам чэмпіянату Маскоўскай вобласці. У 2013 годзе ён паўтарае свае дасягненні на гэтым турніры і ўстанаўлівае новыя юнацкія нацыянальныя рэкорды на сто- і двухсотмятровай дыстанцыях у плаванні на спіне. Гэтыя паказчыкі дазволілі яму ў 16 гадоў выканаць нарматыў майстра спорту.

Дасягненні ў прафесійным спорце

Перад стартам гадовай юнацкай Алімпіяды, якая праходзіла ў 2014 годзе ў кітайскім горадзе Нанкін, трэнеры ўскладалі вялікія надзеі на 18-гадовага плыўца. І ён іх не падвёў. Яўген Рылов стаў трохразовым пераможцам самага прэстыжнага моладзевага турніру планеты. Пры гэтым ён усталяваў два новых дасягненні: на дыстанцыі ў 100 метраў на спіне плывец абнавіў юнацкі рэкорд Расіі, а на 50-метроўцы - міру.

2015 год прынёс Рылов новае дасягненне. У якасці члена зборнай каманды Расіі ён прымаў удзел у чэмпіянаце свету ў Казані, дзе ў барацьбе з самымі моцнымі плывунамі планеты здолеў заваяваць бронзавы медаль.

На Алімпіяду ў Рыа 19-гадовы Рылов ехаў у якасці "цёмнага коніка". Супернікі асцерагаліся Яўгена, але сумняваліся ў яго паспяховым выступленні.

Але расійскі спартсмен з першых жа кваліфікацыйных заплываў паказаў усім свае сур'ёзныя намеры. У фінал ён прабіўся з шостым часам.

І вось ён - медальны заплыў на 200 метраў на спіне. Яўген Рылов фінішаваў трэцім, мінімальна саступіўшы знакамітым Раяну Мэрфі з ЗША і аўстралійцу Мітч Ларкіна.

Зараз новаспечаны бронзавы прызёр Алімпіяды ўзмоцнена рыхтуецца да новых міжнародных спаборніцтваў, паралельна з гэтым несучы службу ў праваахоўных органах РФ.

Copyright © 2018 be.birmiss.com. Theme powered by WordPress.